Search

Suprastin - návod k použití, analogů, hodnocení a uvolňují formou (tablety 25 mg injekci), léky k léčbě vyrážky, svědění a dalších alergických onemocnění u dospělých a dětí (včetně novorozenců) a těhotenství

V tomto článku si můžete přečíst pokyny pro použití drogy Suprastin. Tam jsou recenze návštěvníků na stránkách - spotřebitelé tohoto léku, stejně jako názory lékařů specialistů na používání Suprastin v jejich praxi. Hodně aktivně ptát přidávat své vlastní názory v přípravku: pomoc, nebo nepomůže lék, jak se zbavit nemoci, které byly pozorovány komplikace a nežádoucí účinky nemusí být deklarované výrobcem v souhrnu. Analogy Suprastinu v přítomnosti existujících strukturálních analogů. Je zakázáno používat k léčbě vyrážky, dermatitida, alergie, svědění kůže a dalších alergických onemocnění a stavů u dospělých a dětí (včetně kojenců), jakož i během těhotenství a kojení.

Suprastin - blokátor receptorů histaminu H1, derivát ethylendiaminu. Zabraňuje vývoji a usnadňuje průběh alergických reakcí. Má mírný sedativní a výrazný antipruritický účinek. Má antiemetický účinek, periferní anticholinergní aktivitu, mírné spasmolytické vlastnosti.

Terapeutický účinek se rozvíjí během 15-30 minut po požití, dosahuje maxima během první hodiny po podání a trvá minimálně 3-6 hodin.

Farmakokinetika

Po požití hydrochloridu chlorpyraminu se rychle a zcela absorbuje z gastrointestinálního traktu. Intenzivně se metabolizuje v játrech. Vylučuje se hlavně močí ve formě metabolitů.

U dětí dochází k vylučování rychleji než u dospělých.

Indikace

  • urtikárie;
  • angioedém (edém Quincke);
  • sérová nemoc;
  • sezónní a celoroční alergická rýma;
  • konjunktivitida;
  • kontaktní dermatitida;
  • svědění;
  • akutní a chronický ekzém;
  • atopická dermatitida;
  • alergie na potraviny a léky;
  • alergické reakce na kousnutí hmyzem.

Formy uvolnění

Roztok pro intramuskulární a intravenózní injekce (injekce) 20 mg / ml.

Pokyny pro použití a dávkování

Uvnitř, s jídlem, bez žvýkání a mytí s dostatečným množstvím vody.

Dospělí: určit 1 tabulku. 3-4krát denně (75-100 mg / den).

Děti: ve věku od 1 do 12 měsíců - podle 1/4 tabulky. (6,5 mg) 2-3 krát denně (v práškové struktuře spolu s kojeneckou výživou); od 1 do 6 let - podle tabulky 1/4. 3 x denně nebo 1/2 tabletu. 2 x denně; od 6 do 14 let - na 1/2 stolu. (12,5 mg) 2-3krát denně.

Dávka může být postupně zvyšována bez přítomnosti vedlejších účinků u pacienta, ale maximální dávka by nikdy neměla překročit 2 mg / kg tělesné hmotnosti.

Injekční roztok:

In / m, in / in (platí pouze v akutních závažných případech pod dohledem lékaře!)

Dospělí: doporučená denní dávka je 1-2 ml (1 až 2 ampér) IM.

Děti ve věku od 1 do 12 měsíců: doporučená počáteční dávka - 0,25 ml (1/4 ampule) v / m; od 1 do 6 let - 0,5 ml (1/2 amp) m / m; od 6 do 14 let - 0,5-1 ml (1 / 2-1 amp.) w / m.

Dávka může být pečlivě zvýšena v závislosti na reakci pacienta a pozorovaných vedlejších účincích. Dávka by však nikdy neměla přesáhnout 2 mg / kg. Při závažné alergii by léčba měla být zahájena opatrnou pomalou intravenózní injekcí, poté pokračovat / m injekce nebo užívání drogy uvnitř.

Zvláštní skupiny pacientů (obecná doporučení pro obě formy)

Starší, vyčerpaní pacienti: použití přípravku Suprastin vyžaduje mimořádnou opatrnost. U těchto pacientů antihistaminika často způsobují nežádoucí účinky (závratě, ospalost).

Pacienti s poruchou funkce jater: může být zapotřebí snížení dávky v důsledku snížení metabolismu účinné složky léku při onemocněních jater.

Pacienti s poruchou funkce ledvin: může být nezbytné změnit režim léku a snížit dávku vzhledem k tomu, že aktivní složka se uvolňuje hlavně ledvinami.

Nežádoucí účinek

  • ospalost;
  • únavu;
  • závratě;
  • nervové vzrušení;
  • tremor;
  • bolesti hlavy;
  • euforie;
  • nepohodlí v břiše;
  • sucho v ústech;
  • nevolnost, zvracení;
  • průjem, zácpa;
  • ztráta nebo zvýšená chuť k jídlu;
  • pokles krevního tlaku;
  • tachykardie;
  • leukopenie, agranulocytóza;
  • svalová slabost;
  • zvýšený nitrooční tlak;
  • fotosenzitizace.

Nežádoucí účinky se zpravidla vyskytují extrémně vzácně, jsou dočasné a projít po přerušení léčby.

Kontraindikace

  • akutní záchvat bronchiálního astmatu;
  • těhotenství;
  • laktace (kojení);
  • novorozenci (včetně předčasných);
  • přecitlivělost na léčivo nebo jiné deriváty ethylendiaminu.

Použití v těhotenství a laktaci

Nebyly provedeny žádné adekvátní a dobře kontrolované studie o použití antihistaminik v těhotenství. Proto užívání drogy u těhotných žen (zejména v prvním trimestru a posledním měsíci těhotenství) je možné pouze tehdy, pokud potenciální přínos pro matku převyšuje možné riziko pro plod.

Pokud je nutno užít lék během laktace, mělo by dojít k přerušení kojení.

Zvláštní instrukce

S extrémní opatrností by měl být přípravek používán u starších pacientů, u nemocných s vyčerpaností, protože tito pacienti mají často vedlejší účinky (závratě, ospalost).

Bezpečnostní opatření by měla být podávána současně s Suprastin sedativa, trankvilizéry, analgetika, inhibitory MAO, tricyklická antidepresiva, atropin a / nebo sympatolytický.

Během léčby by mělo být vyloučeno použití alkoholických nápojů. Alkohol je škodlivý při užívání s jakýmkoliv lékem současně.

Jedna tableta obsahuje 116 mg monohydrátu laktózy. Toto množství může způsobit nežádoucí účinky u pacientů s deficitem laktázy nebo vzácných metabolických poruch - galaktosemie nebo malabsorpční syndrom glukózy / galaktózy.

Dopad na schopnost řídit vozidla a řídit mechanismy

V počáteční, individuálně definované době aplikace přípravku Suprastin není povoleno řízení vozidel a používání dalších potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují rychlou reakci na psychomotorické reakce. V průběhu další léčby se stupeň omezení stanoví v závislosti na individuální snášenlivosti léčiva.

Lékové interakce

Se současným použitím Suprastin zvyšuje účinek sedativa, sedativa, analgetika, inhibitory MAO, tricyklická antidepresiva, atropin, simpatolitikov a ethanolu.

Při současném podávání s ototoxickými léky může Suprastin maskovat počáteční známky ototoxicity.

Analogy drogy Suprastin

Strukturní analogy účinné látky:

  • Chlorpyramin;
  • Chloropyramin-Ferein;
  • Chlorpyramin hydrochlorid.

Lék "Suprastin": analogy. Co si vybrat?

Mnoho lidí trpí alergiemi. Někdo trpí po celý rok, někdo zažívá pouze dočasné nepříjemnosti, když se blíží k zdroji, který jim způsobuje nepříjemné reakce. Existuje několik léků, které mohou odstranit alergické reakce a usnadnit život. Jedním z nich je droga Suprastin. Analogy - drogy "Tavegil", "Fenistil" a další. Takže, co je lepší vybrat?

Různá generace

Existuje několik generací preparátů proti alergiím, které se od sebe navzájem značně liší. V první generaci existují silné léky, které současně netrvají dlouho a mají vážný dopad na tělo. Tento nejoblíbenější lék je Suprastin. Analogy ze stejného seriálu - drogy "Tavegil" a "Dimedrol". Druhá generace zahrnuje prostředky pomalejšího působení. Některé léky mají vedlejší účinky. Nejoblíbenějším nástrojem v tomto řádku byla droga "Fenistil". Třetí generace je mírně slabší, ale je to nejlehčí a nejbezpečnější pro zdraví drog z celé série léků proti alergiím. To zejména znamená "Zirtek", který pomáhá v nejranější fázi alergické reakce.

Lék "Suprastin"

Jeden z nejoblíbenějších a nejúčinnějších léků s antihistaminiovým účinkem. Pomáhá s otoky a svěděním, nejčastěji používanými v nemocnicích, kdy je nutná nutná lékařská pomoc. Potlačuje emisi serotonin, histamin, uklidňující, hypnotický účinek prakticky, je dobré proti křečím. Tento přípravek je vyráběn v Maďarsku, je dostupný ve formě tablet a ampulí. Lék "Suprastin" (jeho analogy mají stejné vlastnosti) začíná působit průměrně půl hodiny po požití a pracuje přibližně šest hodin. Po sedmi dnech se však droga stane návykovou. To je přiřazen prostředek kopřivka, senná rýma, anafylaktický šok, při léčbě bronchiálního astmatu, alergické rýmy a zánětu spojivek, ekzém, dermatitida a neurodermatitis, alergie na potraviny, léky a bodnutí hmyzem. Používá se také v kombinaci s jinými léčivými přípravky při léčbě chřipky a nachlazení.

Nežádoucí účinky a kontraindikace

Lék není určen pro astmatické záchvaty, exacerbace vředů, retence moči, glaukomu, jakož i s inhibitory MAO v průběhu těhotenství a kojení. Nemůže být podáván dětem do jednoho měsíce a osobám s netolerancí vůči tomuto léku. Nežádoucí účinky zahrnují těžkou ospalost, slabost, zvracení, závratě, sucho v ústech, problémy s krevním tlakem. Velmi opatrně, droga „Suprastin“ (podobně jako jeho stejně) je dána u starších pacientů, lidé s onemocněním srdce a jater, prostaty a těch, kdo řídí auto, řídí veškeré mechanismy. V žádném případě byste neměli tento přípravek smíchat s alkoholickými nápoji.

Prostředky "Tavegil"

Pokud zjistíte, co je nejlepší, "Suprastin" nebo "Tavegil", je třeba zvážit následující: jedná se o přípravu jedné série a jedné generace v mnoha ohledech podobná. Ten je dostupný v tabletách, má také silný antihistaminový a antipruritický účinek. Snižuje propustnost kapilár a cév, silný otok, otok, uklidňuje (ale neumí spát jako droga Suprastin). Platnost do dvanáct hodin. Může být opilý po dvacet dní bez strachu ze závislosti. Je předepsána pro kopřivku, horečku, dermatosu, ekzém, alergie na kousnutí a léky.

Kontraindikace a zvláštní momenty

Droga "Tavegil" se vyrábí v Itálii. Je kontraindikován v případě citlivosti na něj, během těhotenství, laktace a plicních onemocnění. Nemůže být podáván dětem mladším šesti let. Používejte s opatrností osoby se žaludkem, močovým měchýřem, prostaty, srdečními a cévními chorobami, se zvýšeným nitroočním tlakem. Dále, „Tavegil“ způsobí těžkou únavu, slabost, letargie, ospalost, závratě, třes, problémy s koordinací pohybů, zvracení, zácpa, potíže močení, krevní tlak, kožní vyrážky. Lék "Tavegil" je mnohem toxičtější a těžší než droga "Suprastin". Má silný negativní účinek na funkce ledvin a ledvin.

Lék "Fenistil"

Tento léčivý přípravek je k dispozici ve formě kapslí, kapiček a gelu. Je velmi účinný při prevenci vývoje alergií, snižuje již vzniklý edém, snižuje svědění. Aktivita - půl hodiny po tom, co ji užíváte dvanáct hodin, ale gel po několika minutách pociťuje. Drog „Fenistil“ předepsané kopřivka, otoky, horečka, rýma, kožní vředy, spalničky, neštovice a zarděnky, bodnutí hmyzem, dermatitida, popáleniny, prevence. Při výběru léku "Fenistil" nebo "Suprastin" musíte nejdříve vyhledat lékaře. Tyto léky mají různé síly účinku, mají různé indikace. Droga "Fenistil" může během léčby způsobit mírnou ospalost, bolesti hlavy, nevolnost, závratě, vyrážky, křeče, otoky, problémy s dýcháním.

Suprastin: návod k použití

Tablety přípravku Suprastin představují klinickou a farmakologickou skupinu blokátorů N-histaminových receptorů. Mají antialergický terapeutický účinek a používají se ke snížení závažnosti alergických reakcí.

Dávková forma, složení

Tablety přípravku Suprastin jsou bílé, kulaté a ploché válcové. Hlavní účinnou látkou léčiva je chlorpyramin, její obsah v jedné tabletě je 25 mg. Obsahuje také pomocné látky, které zahrnují:

  • Bramborový škrob.
  • Kyselina stearová.
  • Monohydrát laktózy.
  • Karboxymethylškrob sodný.
  • Želatina.
  • Talc.

Tablety Suprastin zabalené v blistru na 10 kusů. Balení z lepenky obsahuje 2 blistry s tabletami a instrukce k použití drogy.

Terapeutické účinky, farmakokinetika

Hlavní účinnou složkou tablet Suprastin Chloropyramine je chemicky modifikována přídavkem atomů chloru derivát piribenzamina klasické antialergické sloučeniny. Blokuje H-receptory histaminu, čímž se stávají necitlivé na hlavním mediátorem histaminu specifické alergické reakce produkované některými buňkami v reakci na příjem člověka v závislosti na dostupnosti alergenu it senzibilizace (zvýšená citlivost). Také tato sloučenina částečně blokuje M-cholinergní receptory. Vzhledem k těmto fyziologických účinků provádění množství terapeutického účinku, a to, anti-alergické, antiemetika a mírný efekt.

Po podání přípravku Suprastin Tablets se účinná látka rychle a téměř úplně vstřebává do krve z střevního lumenu. Je rovnoměrně rozložen v tkáních, proniká do struktur centrálního nervového systému přes hematoencefalickou bariéru. Chlorpyramin se metabolizuje v játrech s tvorbou neaktivních produktů rozpadu, které se vylučují z těla močí ledvinami. Droga se vylučuje rychleji u dětí.

Indikace pro použití

Lékařské indikace pro použití tablet Suprastin jsou různé projevy alergie u lidí, které zahrnují:

  • Vyrážka na kůži, svědění.
  • Úle, připomínající spálenou kopřivu na kůži.
  • Angioedémový angioedém Quincke s výrazným zvýšením měkké tkáně v objemu a převládající lokalizaci v obličeji, vnějším pohlavním orgánům.
  • Sérová nemoc s horečkou, která se vyvíjí po zavedení imunobiologických léků.
  • Alergická rýma (specifický zánět nosní sliznice), která má celoroční nebo sezónní průběh.
  • Nutriční nebo farmakologická alergická reakce různého stupně závažnosti a lokalizace v těle.
  • Svědění různého původu.
  • Alergická konjunktivitida je specifický zánět spojivek oka.
  • Akutní nebo chronický průběh ekzému s charakteristickými projevy kůže.
  • Kontaktní dermatitida, jejíž vývoj je způsoben místním stykem s různými typy alergenů.

Také se lék užívá ke snížení závažnosti specifické alergické reakce způsobené požitím cizích proteinů během kousnutí různých druhů hmyzu.

Kontraindikace k použití

Existuje několik patologických a fyziologických stavů těla pacienta, které jsou kontraindikací pro užívání přípravku suprastin tablety:

  • Doba novorozence dítěte (kontraindikace se vztahuje na předčasné a plnoleté děti).
  • Těhotenství a laktace (kojení) u žen.
  • Akutní záchvat bronchiálního astmatu s vývojem paroxysmálního kašle a dušnosti.

S příprava péče se aplikuje zvýšením nitroočního tlaku uprostřed s uzavřeným úhlem, zhoršení funkčního stavu jater nebo ledvin, kardiovaskulárních onemocnění, hyperplazie (zvýšení objemu) prostaty u mužů, stejně jako poruchy vylučování moči procesu. Starší věk pacienta vyžaduje pečlivé předepisování tohoto léku. Než začnete používat tablety přípravku Suprastin, musíte se ujistit, že nejsou žádné kontraindikace.

Způsob použití, dávkování

Tablety přípravku Suprastin jsou určeny pro perorální (orální) použití. Jsou užívány s jídlem, nekouří a nepijí dostatečnou vodu. Průměrná terapeutická dávka pro dospělé je 1 tableta 3-4 krát denně pro děti ve věku 6 až 14 let a půl tablety 3 krát denně, ve věku 1 až 6 let ½ tablety 2 krát denně, ve věku od 1 měsíce do 1 roku pro ¼ tablety 2-3 krát denně (lék je předem rozpuštěn ve směsi pro kojenecké výživě). Doba trvání léčby je určena zmizením projevů alergické reakce. Obvykle se jedná o časový úsek až 5 dní.

Nežádoucí účinky

Na pozadí užívání přípravku suprastin tablety je možné vyvinout negativní patologické reakce vyvolané působením hlavní účinné látky léčiva z různých orgánů a systémů:

  • Trávicí systém - bolesti břicha, zejména v horních částech, nevolnost, doprovázené periodickým zvracením, zvýšení nebo snížení chuti k jídlu až do úplné ztráty, průjem nebo zácpa, sucho v ústech.
  • Nervový systém - zvýšená únava, periodické závratě, chvění (třes) rukou, ospalost, nervózní vzrušení.
  • Kardiovaskulární systém - snížení krevního tlaku, narušení rytmu kontrakcí srdce (arytmie), rychlá srdeční frekvence (tachykardie).
  • Močový systém - obtížné močení.
  • Krevní a červená kostní dřeň - snížení počtu leukocytů (leukopenie), granulocytů (agranulocytóza) v krvi.
  • Muskuloskeletální systém - svalová slabost (myasthenia gravis).
  • Smyslové orgány - zvýšení nitroočního tlaku.
  • Kůže a její přísady - přecitlivělost na světlo (fotosenzitivita).

Vzhled příznaků nežádoucích vedlejších účinků je základem pro zastavení tablet přípravku Supersti a volání lékaře, který určí možnost dalšího užívání léku.

Zvláštní doporučení

Než začnete užívat přípravek Supstin Tablety, je důležité si pečlivě přečíst pokyny týkající se léku. Existuje několik doporučení týkající se užívání drogy, které je třeba věnovat pozornost:

  • Patologické procesy lokalizované v játrech nebo ledvinách a spojené s poklesem funkční aktivity orgánů vyžadují snížení dávky léku.
  • Při souběžné refluxní ezofagitidě u pacienta může užívání superstinových tablet v noci vyvolat nárůst projevů tohoto patologického procesu ve formě pálení žáhy.
  • Během léčby užíváním tohoto léku je třeba se vyvarovat užívání alkoholu, protože je možné zvýšit jeho inhibiční účinek na funkční aktivitu nervového systému.
  • U pacientů s narušeným trávením a absorpcí některých sacharidů ve střevě se může vyvinout dyspepsie, která vyvolává laktózu, která je součástí tablet.
  • Kombinace tohoto léčiva s ototoxickými léky může maskovat projev ototoxicity.
  • Lék může zesilovat depresivní účinek na nervový systém struktur antidepresiva, sedativa, M-anticholinergiky, analgetika, inhibitory enzymu monoaminoxidázy (MAO).
  • Účinná složka tohoto přípravku může způsobit ospalost a útlak funkční aktivity nervového systému, proto se nedoporučuje provádět potenciálně nebezpečné práce na pozadí podání, zejména v prvních dnech léčby.

V lékárnické síti se tablety přípravku suprastin vypouštějí bez lékařského předpisu. Vzhled pochybností o jejich použití je základem pro kontaktování lékaře.

Nadměrné dávkování

K podstatnému překročení doporučených tablet terapeutické dávce Suprastin způsobuje rozvoj halucinací, vyjádřený týkají porušování motorické koordinace, úzkost, pocit sucha v ústech, rozšíření zornic, bušení srdce, zarudnutí kůže, křeče, poruchy vědomí až kóma. V tomto případě je výplach žaludku, střeva, střevní příjmu sorbentů (aktivní uhlí), a symptomatická léčba v nemocnici pod dohledem zdravotních indikátorů funkční aktivity životně důležitých orgánů a systémů.

Analogy tablety suprastin

Podobně ve struktuře a terapeutickém účinku je lékem pro tablety přípravku Suprastin chlorpyramidin.

Pravidla pro ukládání

Doba použitelnosti tablety přípravku suprastin je 5 let. Musí být skladovány v celém balení, tmavé, suché, nedostupné pro děti při teplotě vzduchu nejvýše 25 ° C.

Cena za suprastin tablety

Průměrné náklady na tablety Suprastin v lékárnách v Moskvě se pohybují v rozmezí 129-145 rublů.

Levné analogy a náhražky pro superstin pro děti a dospělé

Přípravek Suprastin užívají lidé, kteří jsou alergičtí na různé environmentální vlivy: prach, spory hub, pyl nebo zvířecí srst. A chlorpyramin, lékařský název léku, pomáhá vyrovnat se s příznaky alergií:

Lék je dána všem, kteří mají svědectví těchto oblastech: alergie, kopřivka, sezónní rýma, zánět spojivek nebo dermatitidu, ale tam je minus - velké množství kontraindikací:

  • Bronchiální astma.
  • Během těhotenství.
  • Kojení.
  • Věkové omezení (do 3 let).
  • Nedostatek laktázy nebo laktózové intolerance.

Současná tvorba drog je tak rozšířená, že není nic těžkého najít moderní levné léky v tabletách a ampulích. V závislosti na cenách se rozlišují výrobci: Rusko, Ukrajina, Bělorusko a zahraniční země. Níže uvedená tabulka uvádí cenové rozpětí domácího výrobce.

Analogy ruské výroby

Ukrajinské náhražky

Přípravy ukrajinské výroby se liší od ruských výrobců, a to jak v cenách, tak v sortimentu, tedy v efektivitě a kvalitě. Tento seznam popisuje nenákladné synonyma ukrajinského výrobce.

  1. Diazolin. Vyrábějí se ve formě pilulek, které jsou pohodlnější než tablety. V průměru bude stát 40 až 50 rublů, což je poměrně levné.

Běloruské generiky

Jiné cizí analogy

  • Tavigil. Je vyráběn injekcí, která je účinná, ale je vydávána pouze na předpis. Pomáhá vyrovnat se záchvatům kašlání a nedostatku kyslíku. V průměru stojí 200 rublů.
  • Claritin. Základem tohoto léku je loratadin, který blokuje histamin. Je dostupný jako sirup - průhledný, bezbarvý, bez viditelných částic - nebo tablet. Průměrná cena je 250 rublů.
  • Cetrin. Antiallergické léky brání projevům alergických reakcí ve všech projevech. Produkovány ve dvou formách: tablety nebo sirup. První je využívána dětmi nebo dospělými, ale druhá může být použita dětmi po dobu až jednoho roku. Průměrná cena je 200 rublů.
  • Telfast. Vyrábějí se ve formě tablet, které se používají ke snížení podrážděnosti těla vnějšímu prostředí. Fexofenadin je základem tohoto léčiva, které blokuje nejen histamin, ale i alfa 1 receptory. Průměrná cena je 500 rublů.

Aby nedošlo k lepšímu kontaktování specializovaného lékaře, který správně určuje, která léčiva je pro tento nebo ten případ nejvhodnější.

Existuje jeden vzorec: čím dražší - tím lépe. Proto nešetřete moc a kupte si to není jasné, co to, jít do nemocnic.

Suprastin a jeho analogy: může a měl být nahrazen?

Každým rokem stoupá počet osob vystavených alergiím. Potřeba speciálních antihistaminik roste. Jedním z nejznámějších a nejběžnějších antialergických léků je Suprastin. Jeho vysoká účinnost a poměrně nízká cena zajišťují vysokou poptávku. Většina lidí mu dává přednost, jako droga testovaná časem. Existují ale další modernější analogy Suprastin? Co může tento nástroj nahradit?

Suprastin replacement: proč a proč?

Suprastin je antihistaminika první generace, která se vyrábí v Maďarsku. Hlavní účinnou látkou je chlorpyramin.

Indikace pro použití jsou různé formy alergie: kopřivka, svědění, sezónní rinitida, konjunktivitida, dermatitida, ekzém, angioedém, alergie na potraviny nebo alergií na hmyzí kousnutí od. Kromě hlavní aplikace se často používá k celkovému zmírnění stavu pacienta.

Suprastin sedativní účinky, je jeho hlavní nevýhodou - aktivně působí na centrální nervový systém a mohou vyvolat nežádoucí účinky, jako jsou ospalost, závratě, celkovou únavou. Řízení automobilu nebo aktivní práce je někdy prostě nemožné. Nežádoucí nežádoucí účinky vyvolávají touhu dozvědět se více o přípravku Suprastin a jeho analogích.

Co může nahradit Suprastin? Hlavní analogy přípravku Suprastin jsou v tabletách, ale některé z nich jsou dostupné ve formě sirupu a speciálních roztoků. Níže je seznam možných prostředků.

Diazolin

Diazolin je levný a populární analog Suprastinu, který má antialergický účinek a snižuje edém sliznic. Nemá výrazný hypnotický účinek, pronikající do centrálního nervového systému jen nepatrně. Má slabě vyjádřené anestetické vlastnosti. Používá se pro kombinovanou léčbu bronchiálního astmatu. Na rozdíl od svého předchůdce nepomáhá při léčbě virových onemocnění. Není to přímý analog přípravku Suprastin a obsahuje další aktivní složku.

Hlavní účinnou látkou je mebhydrolyn.

Indikace pro použití:

  • sezónní alergie;
  • svědění od hmyzího skusu;
  • senná rýma;
  • ekzém;
  • konjunktivitida.
  • může vést k poruchám ve fungování gastrointestinálního traktu;
  • ze strany centrální nervové soustavy může způsobit: závratě, sníženou rychlost reakce, ospalost nebo hyperaktivitu;
  • aplikace je často doprovázena suchým ústy.

Kontraindikace u dětí ve věku do 3 let, u osob s onemocněním trávicího traktu, u žen během těhotenství a laktace.

Cena léku se pohybuje od 55 do 80 r.

Chlorpyramin

Chlorpyramin je levný léčivý přípravek, který blokuje receptory histaminu. Má sedativní účinek a slabý spasmolytický účinek. Aktivita přichází po 1-2 hodinách, trvání účinku je 4-6 hodin. V malých dávkách lze děti užívat od 1 měsíce.
Hlavní účinnou látkou je chloropyramin.

  • dermatologické onemocnění: ekzém, dermatózy, kontaktní dermatitida, svědění kůže;
  • alergické reakce: sezónní alergie, senná rýma, konjunktivitida, kopřivka.

Vzhledem k tomu, že chlorpyramid je přímým analgetem přípravku Suprastin, má stejné vedlejší účinky:

  • ospalost;
  • závratě;
  • sucho v ústech;
  • tachykardie;
  • potíže s močením.
  • těhotenství;
  • laktace;
  • bronchiální astma.

Uvolnění formy: tablety a injekční roztok.

Subreastin

Subreastin je antihistaminika sedativum. Má antialergický, antiemetický a antispazmodický účinek. Povolené použití pro děti v malých dávkách v rozmezí od 1 měsíce.

Hlavní účinnou látkou je chlorpyramin.

Nežádoucí účinky a kontraindikace jsou stejné jako u přípravku Suprastin.

Přibližná cena: 115 r.

Tavegil

Tavegil je antialergikum, moderním konkurentem společnosti Suprastin. Bojuje s alergiemi, aniž by způsoboval uklidňující účinek. Snižuje otoky, svědění má anestetické vlastnosti. Může být předepsáno dětem od 6 let věku.

Hlavní účinná látka přípravku Tavegil: klemastin.

Indikace pro použití:

  • kožní onemocnění: ekzém, dermatóza, kontaktní dermatitida;
  • reakce na kousnutí hmyzem a léky;
  • senná rýma;
  • anafylaktický šok;
  • alergický edém;
  • sérová nemoc;
  • prevence alergických onemocnění.
  • suchost v dutině ústní;
  • nevolnost, závratě, bolesti hlavy;
  • poškození sluchu a zraku;
  • zhoršené dýchání;
  • potíže s močením;
  • búšení srdce.

Tablety a injekce jsou k dispozici. Náklady na drogu závisí na balení, na 10 tablet, přibližná cena je 150 rublů.

Loratadin

Loratadin patří do druhé generace antihistaminik. Má rychlé a dlouhodobé působení, při absenci sedace. Prakticky neovlivňuje centrální nervový systém. Nežádoucí účinky jsou vzácné: suchost v ústech nebo zvracení. Může být použita pro děti od 2 let. Je zakázáno užívat během těhotenství a kojení, s opatrností v případě selhání jater.

Hlavní účinná látka: loratadin.

Indikace pro použití:

  • alergické reakce různých genezí;
  • dermatologické onemocnění: svědění kůže, ekzém, dermatóza.

S obrovským potenciálem je tento lék levnější než mnoho jiných prostředků: od 35-50 r.

Cetrin

Cetrin je antihistaminikum druhé generace. Snižuje závažnost alergických reakcí, má protizánětlivý účinek. Neovlivňuje funkci centrálního nervového systému, ale jeho účinnost je nižší než u Suprastinu. Cetrin je předepsán lékařem jako preventivní léčba alergií. Může předcházet riziku alergických reakcí. Vhodné pro děti od 6 let. Je v sirupu a tabletách.

Účinná látka: cetirizin.

Hlavní údaje o použití:

  • sezónní a celoroční rinitida;
  • edém;
  • urtikárie;
  • kožní alergické nemoci.

Náklady na balení tablet 10 ks. - 155-165 p. cena sirupu je 120 r.

Počet dostupných prostředků podobného spektra akce je poměrně velký. Levný nebo drahý analog Suprastinu může mít stejné vedlejší účinky, zatímco zjevně se liší cenou. Drahé drogy nejsou nutně vždy dobré. A přímé levné analogy obsahují stejnou základní složku jako Suprastin, takže se nebojte je. Musíte si vybrat, s ohledem na konkrétní individuální potřeby, charakteristiky těla a doporučení lékaře.

Seznam levných analogů Suprastin pro dospělé a děti a srovnání jejich účinnosti

Alergická onemocnění jsou velmi časté u různých věkových skupin obyvatelstva. Je těžké vyléčit alergii, takže pro mnohé je jediným způsobem, jak udržet chorobu pod kontrolou, užívat antihistaminika.

Všechny léky určené pro zmírnění symptomů alergie má podobný účinek - blok histaminu H-receptory, a tím působit antialergický účinek, snižují projevy hypersenzitivní reakce organismu.

Charakteristickým rysem léků z alergií je jejich složení a generace:

  • Antihistaminika prvních 2 generací má velký seznam kontraindikací a často způsobuje ospalost. Vezměte je 2 až 3 krát denně.
  • Antihistaminiky nové generace jsou méně toxické, užívané pouze jednou denně, takže jsou více oblíbené v léčbě přecitlivělosti na alergeny.

Navzdory prevalence nových léků generace trpí alergiemi užívání léků první generace, mezi něž patří přípravek Suprastin. Vyrábí ji maďarská farmaceutická společnost ve dvou formách - tablety pro požití a ampule pro injekce.

Aktivní složkou přípravku Suprastin je hydrochlorid chloropyraminu, který umožňuje odstranit svědění a další alergické příznaky.

Názory na přípravek Suprastin jsou nejednoznačné. Mnozí považují tento nástroj za velmi účinný, zatímco jiní si stěžují na ospalost po požití a vzniku nežádoucích reakcí.

Vysoké riziko nežádoucích účinků nás nutí hledat analogy přípravku Suprastin, které mohou mít stejný terapeutický účinek v boji proti tomuto nebo onému alergickému onemocnění.

Suprastin označuje léky s průměrnými náklady, jejichž cena nepřesahuje 200 rublů. pro 20 tablet a 250 rublů pro ampule pro injekce.

Indikace pro použití

Léčivo Suprastin má výrazný antialergický účinek, také mírný antispasmodik.

Účinek z příjmu je pozorován po 15 minutách a zůstává po dobu 6 hodin.

Podle pokynů pro použití jsou indikací pro užívání léku následující stavy a nemoci, jejichž příčinou byl alergen:

  • kousnutí komárů a jiného hmyzu;
  • angioedém;
  • dermatózy různé etiologie;
  • těžké svědění s ovčími kveteny;
  • ekzém (akutní a chronická forma);
  • alergický kašel;
  • alergie na drogy a potraviny;
  • celoroční a akutní alergické rýmy;
  • urtikárie;
  • konjunktivitida;
  • atopická dermatitida.

Vedle hlavních indikací se přípravek Suprastin používá při komplexní terapii onemocnění orgánů ORL a dýchacího systému.

Užívání léků umožňuje odstranit tok měkkých tkání, snížit zánět. Přípravek Suprastin nebo jakýkoli jiný analog může být předepsán lékařem pouze po určení hlavního etiologického faktoru.

Dávky

Tablety se užívají perorálně během jídla, aniž by žvýkali a pili dostatečnou vodou.

  • Dospělí určují 1 tablet 3-4krát denně (75-100 mg / den).
  • Děti ve věku od 3 do 6 let mají předepsané tablety ½. (12,5 mg) dvakrát denně;
  • děti ve věku 6 až 14 let - polovina tablety (12,5 mg) 2-3krát denně.

Dávka může být postupně zvýšena bez přítomnosti vedlejších účinků u pacienta, ale maximální dávka by neměla překročit 2 mg / kg tělesné hmotnosti.

Roztok pro intravenózní podání se používá pouze v akutních závažných případech pod dohledem lékaře, přičemž dávka se vždy vypočte individuálně.

Kontraindikace

Přípravek Suprastin je jedním z těch léků, které mají velký seznam kontraindikací a nežádoucích účinků, které musíte před aplikací číst.

Používání přípravku Suprastin je zakázáno u následujících onemocnění:

  • gastritida, žaludeční vřed;
  • arytmie;
  • alergické reakce na chlorpyramin nebo pomocné složky;
  • závažná jaterní a ledvinová patologie;
  • přenesený infarkt;
  • období těhotenství a kojení;
  • novorozené děti do 1 měsíce věku;
  • akutní záchvaty bronchiálního astmatu.

Možné vedlejší účinky

Jak lékařská praxe ukazuje, že po podání léku se objevují následující nežádoucí reakce:

  • porušení močení;
  • dysurie;
  • zvýšený oční tlak;
  • bolesti hlavy;
  • třesání končetin;
  • ospalost a rozpad;
  • sucho v ústech;
  • snížená chuť k jídlu;
  • zvracení, nevolnost;
  • porucha stolice;
  • snížení krevního tlaku;
  • narušení srdečního rytmu.

Popsané příznaky se mohou objevit i v případě překročení doporučené dávky, avšak v tomto případě budou výraznější a vyžadují hospitalizaci pacienta v nemocnici.

Abyste předešli riziku předávkování a nežádoucích účinků, je důležité konzultovat alergiků před podáním léků. Pouze lékař bude moci vybrat potřebnou dávku léku, předepsat léčbu nebo nahradit přípravek suprastin jiným léčivým přípravkem.

Seznam levné analogy pro dospělé

Generika nebo strukturní analogy přípravku Suprastin se stejnou účinnou látkou jsou:

  • Ruský "Chloropyramin" - od 80 rublů. pro 20 tablet a ze 74 rublů pro balení po 5 ampulích po 1 ml. Vydává jej další dvě firmy a nese jména: "Chloropyramin-Ferein" a "Chloropyramin-ESCOM".
  • Subreastin je antihistaminikum sedativní s výrazným antialergickým, antiemetickým a antispasmodickým účinkem. Platí také pro drogy, které jsou synonymem přípravku Suprastin a první generace (účinnou látkou je hydrochlorid chlorpyraminu). V lékárnách je cena léku 115 rublů za 10 tablet, což je dvakrát levnější než původní

Pokud hledáte levnější lék nahradit Suprastin, s podobným terapeutickým účinkem, můžete věnovat pozornost následujícím lékům:

  • Diazolin je nejlevnějším analogem Suprastinu. U dospělých se vyrábí v tabletách po 1 mg. U farmakologických vlastností je Diazolin slabší a může být použit pouze s malými alergickými projevy. Odkazuje na první generaci antihistaminik. Cena za balení je 60 rublů na 10 tablet.
  • Loratadin je účinný a cenově dostupný lék třetí generace pro odstranění příznaků alergie, má dobrou snášenlivost a je aplikován jednou denně. Cena tablet nepřesahuje 70 rublů na 10 kusů.
  • Diphenhydramin je injekční roztok s antialergickým účinkem. Často se používá v nemocnici nebo v kombinaci s jinými léčivými roztoky. Vyrobeno v lékárnách pouze na předpis. Cena je 40 - 60 rublů na 10 ampulí.

Seznam náhrad pro děti

V pediatrii se přípravek Suprastin nepoužívá tak často. V zásadě se používá v nemocničním prostředí pro akutní alergické záchvaty.

Pro domácí léčbu lékaři dávají přednost předepsání jiných léků - bezpečnější a s dobrou snášenlivostí. Náklady na analogy nové generace jsou vyšší, ale pokud jde o zdraví dítěte, nemusíte šetřit.

Většina rodičů preferuje drogy z alergií ve formě sirupu nebo kapiček, ale náklady na takové léky jsou vyšší než forma tablety. Zvažte seznam levných antihistaminik, které mohou nahradit užívání přípravku Suprastin:

  • Diazolinum - pro děti je vydáván ve formě dražé na 0,5 mg. Droga demonstruje účinnost při malých projevech alergií. Odstraňuje svrbení pokožky, snižuje vyrážky, ale je k ničemu při křečích dýchacích cest. Cena dražé je asi 30 rublů na 10 kusů. Vezměte je 3x denně.
  • Claritin je dobrá a nenákladná náhrada Suprastin nové generace, používá se k léčbě alergií ve všech věkových skupinách, pro děti je k dispozici ve formě sirupu pro orální podání. Základem léku je loratadin, který účinně blokuje histamin. Tento lék je užíván jednou denně, má dobrou toleranci, může být použit pro všechny typy alergií. Průměrná cena sirupu nepřesahuje 250 rublů na láhev.
  • Cetrin je antihistaminikum užívané při léčbě alergických onemocnění. Pro děti vyrábí producent sirup. Aktivní složkou léčiva je hydrochlorid cytirizinu. Může být předepsáno pro děti do 1 roku. Cena sirupu činí 220 rublů.

V pediatrii mohou být užívány jiné antialergické léky, ale jejich příjem by měl být vždy dohodnut s ošetřujícím lékařem.

Tavegil nebo Suprastin - což je lepší?

Výhodným analosem přípravku Suprastin je Tavegil, který je dodáván také v tabletách a ampulích pro intramuskulární a intravenózní injekce.

Má dobrý antialergický účinek, snižuje edém, snižuje svědění, má mírné anestetické vlastnosti. Na rozdíl od Suprastinu, Tavegil nezpůsobuje ospalost, protože má další aktivní složku - Clemastine.

Léčba se používá při léčbě sezónní nebo celo-celoroční rinitidy, také s dermatózami, ekzémy, anafylaktickým šokem nebo hmyzem.

Vztahuje se na první generaci, proto obsahuje seznam kontraindikací, které je třeba si přečíst před přijetím. Lék je předepsán dětem od 6 let.

Pokud vezmeme v úvahu Suprastin a Tavegil, můžeme usoudit, že analog je bezpečnější, nezpůsobuje ospalost po užití. Nicméně, na rozdíl od Suprastinu, který je předepsán dětem od narození, Tavegil - jen 6 let.

V každém případě musíte před podáním jednoho ze dvou léků přečíst instrukce a získat radu lékaře. Průměrná cena tablet Tavegil je 150 rublů na 10 kusů.

Loratadine nebo Suprastin

V praxi mnozí, kteří trpí alergií, raději užívají tablety Loratadinu. Nejenže účinně eliminují svůj projev, ale mají také nízké náklady.

Loratadin patří do druhé generace antihistaminií, nemá sedativní účinek, ale rychle blokuje histamin, funguje 24 hodin.

Po podání tablet jsou vedlejší reakce velmi vzácné. Lék mohou užívat dospělí i děti od 2 let.

Mezi hlavní indikace patří alergické reakce různého původu, dermatologické kožní onemocnění. Loratadin vykazuje minimální účinnost při spasmech průdušek a akutních onemocnění, lze konstatovat, že Loratadin je slabší než Suprastin.

Cetrin nebo Suprastin

Pro náhradu Suprastinum je možné, že Zetrinom, který se týká druhé generace, má schopnost snížit klinické příznaky alergie po 10 minutách po aplikaci.

Lék nemá negativní vliv na aktivitu centrální nervové soustavy, nezpůsobuje ospalost, může být předepsán dětem do 1 roku.

Na rozdíl od přípravku Suprastin je Cetrin častěji používán jako preventivní prostředek ke snížení rizik alergií. V akutních podmínkách nemusí léčivo mít potřebný účinek.

Suprastin je silnější než Cetrin, ale riziko vzniku nežádoucích účinků při jeho podávání je mnohem vyšší. Cena přípravku Cetrin za 20 tablet je 200 rublů.

Zodak nebo Suprastin

Obvyklým lékem s antialergickým účinkem je Zodak, který se týká druhé generace antihistaminik.

Složení léčiva je založeno na cetirizin-dihydrochloridu. K dispozici ve formě kapiček a tablet. Na rozdíl od přípravku Suprastin mohou být tablety užívány pouze 6 let a klesají od 1 roku.

Princip činnosti obou léků je téměř stejný, ale Suprastin je silnější, i když toxičtější. Kapky Zodaku stojí asi 150 rublů na láhev, což je podobné tabletám Suprastin.

Suprastin nebo Zirtek

Zirtek patří k lékům cytirizinu, proto je to strukturní analog z Zodaku a Citrinu. Porovnáme-li to s přípravkem Suprastin, pak je podobnost obou léků pouze v terapeutickém účinku.

Navíc je přípravek Suprastin častěji užíván k akutním alergickým reakcím. Například při nákaze hmyzem se může objevit otok, problémy s dýchacím systémem.

Příjem přípravku Suprastin v injekci rychle zastaví takový stav a Zirtek projeví svůj účinek mnohem později, což může vést k nežádoucím následkům.

Na základě tohoto příkladu můžeme usoudit, že Zirtek je slabší, a proto je vhodné užívat ho pro prevenci nebo s malými alergickými stavy.

Diazolin nebo Suprastin

Diazolinum, stejně jako Suprastin, se týká preparátů první generace, ale z terapeutického účinku je mnohem horší.

Tablety nebo (dražé) Diazolin mají schopnost blokovat histaminu H1 receptory, čímž se snižuje bobtnání a ucpání nosu, slzení a překrvení se vylučuje sliznice.

Diazolin je však účinný pouze v počátečních stádiích alergie a nemůže se vypořádat s respiračními problémy, bronchospasmem a jinými akutními stavy.

Volba mezi oběma léky proto závisí na intenzitě symptomů alergie, ale vždy zůstává u ošetřujícího lékaře.

Claritin nebo Suprastin

Claritin je antihistaminikum nové generace, jejíž účinek trvá 24 hodin po požití. Účinnou látkou je loratadin, který rychle opravuje symptomy alergie.

Srovnáním obou léků můžete zaznamenat podobný terapeutický účinek, ale různé složení, dobu působení.

Produkt Claritin v tabletách a sirupu, lze použít pro děti. Lék dobře vyléčí svědí kůži, zmírňuje edém měkkých tkání, ale na rozdíl od Suprastinu se v akutních podmínkách projeví později.

Claritin je proto lépe užíván jako preventivní léčba. Je méně toxický, má dobrou snášenlivost, může být aplikován po dobu několika týdnů.

Ketotifen nebo Suprastin - což je lepší?

Ketotifen - lék ze skupiny cykloheptathiofenonů, který má výrazný antihistaminiový účinek. Základem je ketotifenumfumarát.

Na rozdíl od Suprastinum který má širší spektrum aktivity, ketotifen často používají pro prevenci atopického astmatu, alergické bronchitidy, senné rýmy, dermatitidy a kopřivky.

Droga je poskytována v dětském a tabletovém tabletu pro dospělé, má cenově dostupné náklady a dobrou snášenlivost.

Suprastin a Ketotifen - různé přípravky přípravku, ale mají podobný účinek. Který z nich si vybere, měl by vyzvat lékaře na základě klinické diagnózy onemocnění a diagnózy.

Co je lepší - Fenistil nebo Suprastin?

Dobrým antialergickým lékem je Fenistil, který se často používá v pediatrii k léčbě klinických příznaků alergie.

Poskytuje se v několika formách - tablety, kapky a masti pro vnější použití a aktivní složkou je dimethinden maleát. Lék je předepsán pro rýmu, kopřivku, kožní svědění různého původu.

Fenistil má lepší toleranci, může být použit jako analoge přípravku Suprastin pro děti od 1. měsíce života.

Okamžitě řekněte, že nejlepší z těchto prostředků je obtížné, ale faktem zůstává, že přípravek Suprastin působí a udržuje léčebný účinek déle.

Navzdory tomu mnozí rodiče považují Suprastin za škodlivý a užívají si Fenistil.

Lékaři v nemocnici s akutními alergickými reakcemi vždy vybírají přípravek Suprastin a Fenistil je určen pro domácí použití. Proto je těžké říci, která léčiva je lepší.

Vše závisí na nemoci nemocnice a stavu pacienta.

Na závěr

Navzdory širokému spektru produktů a seznam alergií, každý z nich má své výhody i nevýhody, takže výběr jakéhokoliv léku byste měli vždy ponechat alergologa.

Nepoužívejte levné analogy předepsané lékařem, protože nízká nebo vysoká cena ne vždy zaručuje požadovaný účinek užívání.

Organismus každého člověka je individuální a reaguje jinak na tuto nebo tu drogu, proto nejpravděpodobnějším rozhodnutím bude konzultace s alergikem, stejně jako určení hlavního alergenu. Buďte zdraví!

Suprastin - instrukce, seznam levných analogů, srovnání cen a účinnosti

Každý rok na světě vzrůstá výskyt alergie na různé geneze. Někdy není tak snadné se s touto chorobou vyrovnat a často se nezjistila příčina alergie. Symptomy alergických reakcí negativně ovlivňují stav pacienta a přinášejí nejen lokální stížnosti, ale také systémové problémy. Tito lidé jsou podrážděni, padají do deprese, neustále mění lékaře, ztrácejí zájem o obvyklé radosti ze života.

Nepochybně všechny léky z alergií (antihistaminika) vykazují pouze symptomatický účinek, který eliminuje svědění, vyrážky, slzení, kýchání a jiné projevy. Pokud však příčina onemocnění zůstává neznáma, žádný antialergický lék může pacientovi ušetřit 100% problému.

V tomto článku hovoříme o dlouho známém léku na alergie, který téměř každý ví, je superstin. Lék patří do první generace antihistaminik, je blokátorem histaminu H1-receptory a má výrazný antialergický účinek. Zvažte také přípravky (analogy), jejichž cena je nižší než superstin, a budeme se snažit zjistit, který z nich je lepší.

Složení, forma výroby a cena

Účinnou látkou superstinu je hydrochlorid chlorpyraminu. Léčivo je podáváno ve formě tablet 25 mg (balení po 20 kusů), stejně jako v injekčním roztoku 20 mg / ml 1 ml. Kapalná forma léku je určena pro intramuskulární a intravenózní injekce.

Suprastin je dost levné. Balicí tablety stojí průměrně 110 rublů, lze koupit roztok (5 ampulí) pro 140-180 rublů.

Navzdory této ceně léku se někteří pacienti stále snaží nalézt levnější analoge suprastin. Samozřejmě, není to jediný důvod, proč je nutná náhrada. Složení léku a jeho snášenlivost je hlavním kritériem ovlivňujícím kvalitu léčby.

Indikace pro předpis

Suprastin a jeho analogy se používají za následujících podmínek:

  • konjunktivitida;
  • atopická dermatitida;
  • urtikárie;
  • vyrážka;
  • svědění;
  • sérová nemoc;
  • alergická rýma;
  • ekzém;
  • angioedém;
  • alergie na léky, potraviny, kousnutí hmyzem.

Kontraindikace

Omezení použití nápravy jsou:

  • těhotenství a kojení;
  • bronchiální astma (během akutního záchvatu);
  • věk do 3 let (tabletová forma);
  • individuální intolerance ke složení;
  • laktázový nedostatek, laktosová imunita.

Relativní kontraindikace zahrnují: zakratougolnuyu glaukom, starší věk, těžké poškození jater, ledvin, srdce a cév. Při hypertenzi při hyperplazii prostaty a zadržování moči se používá opatrnost.

Jak správně dávkujete lék?

Jak již víme, supersin má dvě formy - tablety a roztok. Zvažme je zvlášť.

Tablety

Dávky dětí (od 3 do 14 let) - od 25 mg do 37,5 mg denně. Lék je předepsán 2-3x denně. Maximální dávka pro dospělé je 100 mg denně. Recepce je rozdělena 3-4 krát. Přípravek Suprastin se doporučuje užívat při jídle, pilulka musí být užívána vodou. Doba léčby je určena pouze lékařem.

Důležité! Není možné překročit dávku suprastin (je to 2 mg / kg tělesné hmotnosti).

Řešení

Pro intramuskulární podávání se používají tyto dávky:

  • až do jednoho roku (počínaje 1 měsícem života) - 0,25 ml;
  • 1-6 let - 0,5 ml;
  • 6-14 let - do 1 ml;
  • dospělí - do 2 ml.

Nežádoucí reakce

Mezi možným "pobochek" je třeba vzít na vědomí následující:

  • glaukom;
  • ospalost;
  • bolesti hlavy;
  • leukopenie;
  • křeče;
  • narušení vizuálních pocitů;
  • tremor;
  • hypotenze;
  • nevolnost (zřídka zvracení);
  • arytmie;
  • bolest v žaludku;
  • zadržení moči;
  • fotosenzitizace;
  • ostatní.

Pokud se objeví některý z příznaků, musíte léčbu zrušit a informovat lékaře. V závažných případech se provádí výplach žaludku, jsou odebírány sorbenty a předepisována další symptomatická terapie.

Dávejte pozor! Suprastin zvyšuje účinek následujících léků: opioidní analgetika, barbituráty, M-holinoblokatorov. Při provádění alergického testu je přípravek schopen poskytnout nepravdivé výsledky. Ovlivňuje koncentraci pozornosti.

Analogy levnější Suprastin

Seznam analogů superstinů je dost velký - to jsou všechny antihistaminiky a není nijak rozlišný, na jakou generaci patří. Nejlevnějšími analogy jsou diazolin a loratadin.

Ačkoli je také možné argumentovat jejich levost.

  1. Pro balení superstin (20 tablet), budete muset vyschlat a dát 110 rublů. Pro balení diazolinu 100 mg (10 tablet) - 60 rublů (v důsledku toho cena za 20 tablet = 120 rublů). Všechno je relativní.
  2. Stejná situace s loratadinem. Tablety (10 kusů) stojí asi 55 rublů. Při výpočtu průběhu léčby by se měla věnovat pozornost nejen ceně balení, ale také počtu tablet, denní dávky a dalších parametrů.

Proto, aby se vzaly v úvahu všechny tyto nuance pomůže jen odborník, tk. výběr a nahrazení dlouhodobého majetku je v jeho pravomoci.

Pacienti se často snaží nezávisle porovnávat antihistaminiky a zvolit nejlepší lék. Snažme se tento problém vyřešit.

Budete se zajímat o:

Suprastin nebo Tavegil - což je lepší?

Složení léků je odlišné. Léčivou látkou přípravku Tavegil je hydrofumarát klemastinu. Ale i přes to, obě látky jsou blokátory histaminu H1-receptory s antialergickým účinkem. Forma uvolňování léků je stejná. Indikace, kontraindikace, nežádoucí účinky u suprastin a Tavegil jsou také velmi podobné.

Tavegil je předepsán pouze ve věku šesti let a přípravek je povolen od tří let. Tavegil nezpůsobuje ospalost, ale pro superstin je to "pobochka". Pokud se však podrobněji zabývám pokyny k aplikaci, je seznam kontraindikací a možných negativních reakcí u Tavegilu širší, ne bez důvodu se vztahuje pouze na 6 let.

Při volbě mezi těmito léky je třeba nejprve vzít v úvahu citlivost organismu na kompozici. Samozřejmě, u pacientů, jejichž práce je spojena s koncentrací pozornosti, bude vhodnější Tavegil.

Tavegil je dražší a je to jeho nedostatek. Balení tablet (20 kusů) stojí asi 250 rublů. Je to proto, že Tavegil je vyráběn v Itálii a superstin je vyráběn v Maďarsku.

Přípravy bývalých kapitalistických zemí na cenu a kvalitu se stále liší od všeho, co bylo v minulosti socialistického tábora. Mnoho pacientů preferuje tablety z těchto zemí, spojuje jejich přízeň s lepším vyčištěním složení a bezpečností vstupu.

Loratadin nebo suprastin?

To je pravděpodobně nejčastěji srovnávané léky, tk. cena za ně je téměř stejná vzhledem k počtu tablet a nikoliv za cenu na obalu.

Suprastin je první generace protialergického léku, druhý je loratadin. Kompozice je jiná. Aktivní složkou loratadinu je loratadin. Vyrábí se v Rusku, Srbsku, Maďarsku a cena bude záviset na výrobci. Nejlevnější droga bude domácí loratadin, cena za balení tablet č. 10 je pouze 55 rublů, což je levnější než superstin.

  • Důležitou charakteristickou vlastností je délka trvání účinku loratadinu, je to 24 hodin a supresin je pouze 6 hodin. Přípravek Suprastin se užívá s měsíčním věkem (roztokem), loratadin je povolen pouze od 2 let. Lauratdin ve velmi ojedinělých případech způsobuje ospalost, o které se nedá říci o suprastin.
  • Je třeba také poznamenat, že v případě akutních případů alergických reakcí bude suprastin účinný, zvláště při injekci. Intramuskulární nebo intravenózní suprastin injekce jsou indikovány Quinckovým edémem a těžkým kousnutím hmyzem.

Pokud je zapotřebí například dlouhodobá léčba antihistaminikami, bude volbou léku loratadin.

Je zaznamenáno, že u řady pacientů způsobuje superstin suchost sliznicových dýchacích cest. Současně dochází ke zesílení sputa u pacientů s onemocněním dolních cest dýchacích. V tomto případě, aby se zhoršil proces suprastin je změněn na loratadin.

Oba léky jsou zakázány kombinovat s alkoholem, sedativy, opioidními analgetiky, uklidňujícími léky. Vzhledem k uvedeným argumentům není pochyb o tom, že lék by měl být vybrán pouze lékařem. Nejdůležitější je nejen odstranit příznaky, ale také neškodit pacientovi.

Claritin nebo superstin?

Claritin (Belgie) je strukturní analoge loratadinu. Lze jej zakoupit v tabletách nebo sirupu. Navzdory totožnosti klinického účinku je cena loratadinu nižší. Claritin (tablety 10 mg č. 10) stojí asi 210 rublů. Sirup (60 ml) je nabízen za cenu 250 rublů.

Zvolte claritin, loratadin nebo suprastin pomůže lékaři, protože pouze on, poté, co studoval anamnézu pacienta, vyvolá potřebné antihistaminové léky.

Suprastin nebo diazolin?

Pro antialergický účinek jsou obě léčiva identická, blokují histamin H1-receptory. Pod vlivem těchto léčiv se zmenšuje otoky a ucpanost nosohltanu, prochází laktace a hyperemie sliznic je eliminována. Navzdory takovým činům drog je stále otevřená otázka, jaká lék je lepší - diazolin nebo superstin?

Supratin je vyráběn v Maďarsku a diazolin v Rusku a na Ukrajině. Přirozeně bude cena diazolinu nižší. Pokud analyzujeme onemocnění, ve kterých byly tyto léky užívány, pak klinické studie naznačují následující skutečnosti. Při pyl rýma, potravinové alergie, atopické konjunktivitis, bodnutí hmyzem, sérové ​​reakce suprastin efektivně využít.

U jiných alergických patologií budou obě činidla stejně účinná.

Složení přípravků se zcela liší, účinná látka diazolin - mebhydrolin napadisilát. Forma uvolňování je pilulky a tablety. Diazolin má pediatrickou formu a na doporučení pediatra je používán během kojenců, zejména pro ochranu organismu dítěte během preventivních očkování.

Suprastin nebo zodak?

Přípravky nejsou strukturálními analogy, protože ve struktuře zodak je další účinná látka - cetirizin dihydrochlorid. Zodak se vyrábí v kapkách a tabletách, nemá injekční formy.

Na rozdíl od suprastinu je tabletová forma povolena pouze od 6 let. Kapky se používají od 12 měsíců. Stejně jako superstin, je zodak schopen snížit koncentraci pozornosti.

Cena za balení tablet (10 mg, 10 ks) je asi 130 rublů. Kapky (10 mg / ml, 20 ml) stojí asi 200 rublů.

V zásadě drogy plní stejnou funkci - eliminují alergie, ale které budou efektivnější, budou ukazovat pouze zkušenosti. Někdy dokonce odborníci musí několikrát měnit analogy, protože složení určitého přípravku neposkytuje správný účinek.

Výhodou suprastinu je přítomnost dávkové formy ve formě roztoku. To umožňuje naléhavě provést alergickou reakci, která se vyvíjí doslova před našimi očima.

Například, když včelí nebo jiné hmyzí štěpení, někteří pacienti vyvíjejí silné otoky, a někdy dýchací poruchu. Přijímání zodaku v této situaci nepovede rychle, protože jeho absorpce z trávicího traktu nastává přibližně za hodinu. Suprastin bude působit mnohem rychleji.

Suprastin nebo zirtec?

Zirtek a zodak jsou strukturní analogy. Proto není smysluplné podrobně popsat rozdíly a podobnosti mezi zodakem a superstinem. Rozdíl mezi zodák a zirtek spočívá pouze v pomocné kompozici, jejíž substance mohou způsobovat negativní reakce u pacientů.

Zirtek se vyrábí ve Švýcarsku, Zodak v České republice, v Maďarsku nadprůměrně. Pokud jde o cenu, zirtek je nejdražší. Tablety zirteka 10 mg (7 kusů) stojí asi 200 rublů, cena kapek (láhev-kapátko 10 ml) - 300 rublů.

Zirtek, zodak nebo suprastin - volba pro lékaře. Pokud si vyberete mezi znakem nebo zirkem, budou přednostní kritéria cenový a pevný výrobce.

Cetrin nebo Suprastinum?

Cetrin - další strukturní analog znaku a zirteky. Pouze země producenta cetrinu - Indie. Někteří pacienti, a dokonce i lékaři, jsou opatrní vůči indickým drogám, protože věří, že v zemi s nehygienickými podmínkami je nebezpečné něco nakoupit.

Doposud jsou i vakcíny z Indie léčeny opatrně. Mnoho matek píše selhání, upřednostňuje francouzské a belgické výrobce.

Cena cetrinu (tablety 10 mg č. 20) je v průměru 180 rublů, což je 70 rublů více než nadstřik.

Doporučujeme také seznámit se s levnými analogy Cetriny.

Fenistil nebo suprastin - co je lepší?

Účinná látka fenistila - dimethinden maleát. Forma uvolňování - kapky, gel, kapsle. V pediatrii jsou kapky oblíbené, mohou být použity od jednoho měsíce života dítěte. Přípravek Suprastin je k dispozici pouze v tabletách a v injekčním roztoku, nemá kapky. Tablety pro malé děti jsou nepohodlné, takže výhoda má forma kapek v dětské praxi.

Fenistil, na rozdíl od suprastinu, může být použit v druhém a třetím trimestru těhotenství.

Kapky fenistilu pro požití 0,1% 20ml stojí kolem 400 rublů. Je třeba poznamenat, že i přes to, že fenistil je dražší, je to nejpříznivější antihistaminika v dětské polyklinice.

Závěr

Před výběrem analogů by měl každý kompetentní odborník zohlednit řadu faktorů. Je to věk, váha, anamnéza, tendence k alergiím a dalším parametrům. Levný analog je dobrý, ale často, nejen, cena rozhoduje o osudu nemoci, bohužel.

Chcete-li vyřešit všechny problémy s alergiemi, zkuste najít odborníka, kterému důvěřujete, a pak tato spolupráce nutně povede k léčení. Buďte zdraví!